Skip to main content Skip to search Skip to main navigation

Devil Fashion Morgaine bag red/black

  • burgundy gothic bag
  • soft velvet
  • black velvet insert with ornaments
  • noble, black lace decorations
  • black beads
  • silver-coloured, gothic cross
  • press stud fastening
  • detachable chain strap
  • chain strap with heart-shaped links
  • Size: 18.5cm x 19cm
  • handy size
  • ideal for parties and festivals
  • elegant look

Please note: Only the bag is included in the scope of delivery. All other items shown are for decoration purposes only and are not included!

0 of 0 reviews

Average rating of 0 out of 5 stars

Leave a review!

Share your experiences with other customers.

Customer reviews for "Devil Fashion bag Morgaine Red"

Average rating of 0 out of 5 stars


Manufacturer: Guangzhou Thinkers Clothing LTD C, Dagang Street, Baiyun Lake, GuangZhou, China | customerservice@thinkers.cn
Importer: Abaddon Mystic Store David Börner, Louisenstraße 60, 01099 Dresden | info@abaddon-mysticstore.de
Skip product gallery

We recommend

39%
Avelina De Moray bag Eve Pain
Previous price €114.90
now only €69.90

sold out
Killstar Bag Chapel Blessing
€59.90

sold out
Restyle Winged Hobo bag
€79.90

Killstar bag Adder
€50.90

Back in Stock
Restyle Bag Bloodspire
€109.90

coming soon
Banned Bag Sanctum
€49.90

sold out
Restyle Backpack Cinnamora Moth
€134.90

sold out
Restyle Autumnal Equinox backpack
€84.90

Back in Stock
Restyle backpack Umbra Noctis
€129.90

sold out
Restyle backpack Mystic Fox
€134.90

Skip product gallery

Customers also bought

Cream Soap Drachenblut 300ml
€8.90

Content: 0.3 l (€29.67 / 1 l)

Shower Gel Sündenfrei 300ml
€8.90

Content: 0.3 l (€29.67 / 1 l)

Back in Stock
Tights Squares
€8.90

Black Candle "Blood" 18cm
€2.80

Content: 0.05 kg (€56.00 / 1 kg)

Body Milk Sündenfrei 300ml
€12.90

Content: 0.3 l (€43.00 / 1 l)

Spirit of Equinox Mug Ghost Stories
€15.90

PLUS SIZE
Killstar Vest Chapel Blessing
€59.90

PLUS SIZE
Killstar Kihilist Waistcoat Witchmarked
€54.90

Back in Stock
Tommy Vowles Belt Double Ring & Chain Silver
€125.90

PLUS SIZE
Punk Rave Top Velmora
€39.90

PLUS SIZE
Dark In Love Waist Belt Graviton
€49.90

PLUS SIZE
Punk Rave Skirt Tatiana
€64.90

* Delivery times apply to deliveries to Germany. Information on delivery times and shipping costs can be found here .

** Reviews were checked as follows:

- For reviews via the Shopauskunft portal, our shop is reviewed via an individualized link that is only sent to consumers who have actually purchased goods or services from us.

- For product reviews submitted directly in the shop, we individually check each review using the data provided with the review to verify whether it was submitted by a consumer who actually purchased goods or services from us.