Skip to main content Skip to search Skip to main navigation

OTOTO Mini Vino Bottle Opener Black

  • Black Gothic bottle opener in an original bat design
  • Fold-out bat wings serve as handle
  • Integrated corkscrew for opening wine bottles
  • Additional bottle opener for crown caps
  • Compact, foldable design
  • Cute bat face
  • Stylish accessory for a Gothic bar, kitchen or party
  • Also ideal as an unusual gift
  • Made of stainless steel
  • Size: 8 cm x 14 cm x 3 cm

0 of 0 reviews

Average rating of 0 out of 5 stars

Leave a review!

Share your experiences with other customers.

Customer reviews for "OTOTO Bottle Opener Mini Vino"

Average rating of 0 out of 5 stars


Manufacturer: MAGS Vertriebs GmbH, Stuttgarter Str. 20, 75395 Ostelsheim, Deutschland | vertrieb@mags-vertrieb.de
Skip product gallery

We recommend

Back in Stock
Satya Incense Sticks Patchouli
€1.90

Content: 0.015 kg (€126.67 / 1 kg)

Back in Stock
Satya Incense Sticks Opium
€1.90

Content: 0.015 kg (€126.67 / 1 kg)

Black candle 10cm
€1.10

Content: 0.025 kg (€44.00 / 1 kg)

Satya Incense Sticks Dragon's Blood
€1.90

Content: 0.015 kg (€126.67 / 1 kg)

Black candle 18cm
€1.30

Content: 0.035 kg (€37.14 / 1 kg)

Back in Stock
Black Candle "Blood" 18cm Pack of 3
€8.00

Content: 0.15 kg (€53.33 / 1 kg)

Black Candles 18cm Pack of 5
€6.00

Content: 0.175 kg (€34.29 / 1 kg)

Satya Incense Sticks Sandalwood
€1.90

Content: 0.015 kg (€126.67 / 1 kg)

Satya Incense Nag Champa
€1.90

Content: 0.015 kg (€126.67 / 1 kg)

Black Blood Candle Vampire Blood Wand 25cm
€19.90

Content: 0.44 kg (€45.23 / 1 kg)

* Delivery times apply to deliveries to Germany. Information on delivery times and shipping costs can be found here .

** Reviews were checked as follows:

- For reviews via the Shopauskunft portal, our shop is reviewed via an individualized link that is only sent to consumers who have actually purchased goods or services from us.

- For product reviews submitted directly in the shop, we individually check each review using the data provided with the review to verify whether it was submitted by a consumer who actually purchased goods or services from us.